Beskrivelse
BONGO KRAKK – HELTRE
Krakk av heltre Suar, et bærekraftig tremateriale som blir mye brukt til møbler på Bali. En hurtigvoksende, solid og hard tresort. Krakken er håndlaget av kun ett treemne noe som gjør hver krakk unik i mønster/trestruktur. Bruk den som en krakk, et sidebord, en planteholder, nattbord eller hva du måtte ønske.
By Bjørkheim håndplukker materialer sammen med dyktige lokale håndverkere på Bali som har en lang og stolt tradisjon i faget.
Størrelse:
30 cm i diameter x H 46 cm
Krakken er malt i fargen rosafargen Deco Pink fra Jotun.
Pris: 1990 kr pr. stk
Andre lignende produkter: Krakker
For at treemnene skal tilpasses norsk klima, har de vært under kontrollert tørking på profesjonelt tørkeri (Kiln dry) i ca. 3 måneder for å få ned fuktighetsprosenten. Vi kan likevel ikke garantere at treet ikke får små sprekker og lever litt videre når det kommer hjem til kunden. Ulike hus har ulik tørrhetsgrad og tre er et levende materiale.
Vedlikehold
For daglig renhold brukes en klut fuktet med vann og ellers pH-nøytrale vaskemidler som Zalo. Slipemidler som skurekrem kan skade overflatebehandlingen og må ikke brukes.